پایگاه پژوهشی-تحلیلی راهبردی به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از اتفاقات ناگواری که در کشور ما مخصوصاً هنرمندان نسل جدید به آن توجهی ندارند دستگیری از پیشکسوتان و توجه تهیه‌کنندگان به ارزش‌های هنری بزرگان سینما، تئاتر و تلویزیون است. بسیاری در تخت بیمارستان هستند و خبری از آن‌ها نیست و هیچ مسئولی مثلاً خبر ندارد بهروز بقایی چه روزگاری را می‌گذراند و یا اصلاً از حال ابراهیم آبادی خبری نداشتند و به عیادتش نرفتند؛ می‌دانند که او امروز در تلویزیون و سینما کاری ندارد و در کجا فعالیت می‌کند؟ چرا کارهای نمایشی او را در قالب تله‌تئاتر روی آنتن نبردند؟ و چراهایی که او، رضا بنفشه‌خواه و بهروز بقایی به آن‌ها پاسخ دادند. اما در آستانه صحبت‌های رئیس‌جمهور که دیشب ساعت ۲۱:۴۰ دقیقه جلوی دوربین شبکه یک سیما قرار می گرفت، این سه هنرمند پیشکسوت ترجیح دادند جلوی دوربین تسنیم صحبت‌هایی داشته باشند که به‌قرار زیر است:

ابراهیم آبادی:

“من خواسته‌ام شاید خیلی بزرگ باشد و دوست ندارم کسی را به دردسر بیندازم. اما جناب رئیس جمهور که به هر حال بر کشور نظارت دارند و ناظر بر اعمال کشور هستند می‌دانند در حال حاضر چگونه کشور می‌چرخد. خواسته ما این است که یک مقداری بیشتر به هنرمندان محبت کنند نه‌تنها مسئله هنرمندان که در جامعه کسانی هستند که هنرمند واقعی‌اند ولی گلوی گشادی ندارند که بتوانند حرف بزنند و ساکت و راحت در منزل نشسته‌اند و محتاجند؛ کسی نیست به آن‌ها کمک کند. از رئیس جمهور که همیشه به هنرمندان علاقه‌مندند و می‌دانند چه بر ملت می‌گذرد، تقاضای من این است که به خواسته‌های ما اهمیت بدهند که بارها در بسیاری از مجال‌ها گفته‌ایم ولی یک کدام را که بیشتر اولویت دارد جامه عمل بپوشانند. این موضوع اولویت‌دار، راه‌اندازی همین بیمارستان مخصوص هنرمندان است که به‌خدا بهترین ثواب است. من الآن خبر دارم که رضا رویگری در چه وضعیتی زندگی می‌کند، چه اشکالی دارد در یک بیمارستان بخوابد و از او حمایت کنند. از جناب رئیس‌جمهور و رؤسای دولت تقاضا می‌کنم به عرایض منِ پیرمرد توجه کنند و این خواسته را انجام بدهند؛ مطمئناً بد نمی‌بینند. حقیقت امر این است که هنرمندانی هستند که محتاج واقعی‌اند؛ حتی محتاج دارو…”.

رضا بنفشه‌خواه:

“من از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهم که واقعاً همان‌طور که در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند حقیقت‌ها را بگویند تا ببینیم گرفتاری‌ها کجاست”.

بهروز بقایی:

“انتظار دارم همان‌طور که رئیس جمهور به مردم توجه دارند به بچه‌های هنری هم توجه داشته باشند. امروز همه مشکلات را می‌بینند و برای مردم همه‌چیز روشن است، سیاستمداران و دولتمردان هم از همه‌چیز باخبرند، بنابراین می‌خواهیم امشب هم همه چیز روشن شود و این روشنایی‌ها به منصه اجرا برسد و جز این چیز دیگری نمی‌خواهم”.