پایگاه اینترنتی انجمن صنایع خلاق انگلستان (CIC)

به نشانی: (http://www.thecreativeindustries.co.uk )

 

انجمن صنایع خلاق انگلستان، یک انجمن مشترک است که حلقه‌ی واسط میان دولت انگلستان و صنایع خلاق این کشور به حساب می‎‌آید. پایگاه اینترنتی این انجمن، با این هدف راه‌اندازی شده است که صدای صنایع خلاق این کشور باشد. این انجمن، بر محدوده‌هایی تمرکز می‌کند که در آن‌ها در مواجهه با بخش‌های مختلف، موانعی برای رشد وجود دارد؛ مانند دسترسی به منابع مالی، دسترسی به مهارت‌ها، دسترسی به بازارهای صادراتی، بحث‌های مربوط به مقررات، مالکیت معنوی (IP) و زیرساخت‌ها.

اعضای انجمن صنایع خلاق انگلستان، می‌خواهند هدایتگر افراد مختلف جذب‌شده‌ از کلیه‌ی صنایع خلاق و دیجیتال -شامل تلویزیون، بازی‌های کامپیوتری، مُد، موسیقی، هنر، نشر و فیلم- باشند. مأموریت این انجمن، نمایندگی‌کردنِ دولت و بخش صنعت برای ایجاد یک همکاری مشترک و برای نشان‌دادن نتایج آن به دنیاست.

اما هدف وب‌سایت انجمن (به نشانی http://www.thecreativeindustries.co.uk )، مطابق ادعای خودش، آن است که سهم و تأثیر عظیم صنایع خلاق انگلستان و پتانسیل‌های آن را تشخیص دهد و معرفی کند تا ارزش‌های آینده را از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی تولید کند.

این پایگاه اینترنتی، آمارها، مطالعات موردی، اخبار مرتبط و تفاسیر آن‌ها، پیش‌بینی‌ها، و جزئیات تماس‌های صنایع خلاق را مقابله و تطبیق می‌کند و در عین حال، هم آمار و ارقام مربوط به بنیان‌گذاران و هم مسائل مربوط به ستاره‌های نوظهور و در حال رشد را در حوزه صنایع خلاق انگلستان، مورد توجه قرار می‌دهد.

البته باید توجه داشت که این پایگاه، به‌دنبال جذب مخاطبان تجارت بین‌الملل است و اساساً برای این منظور طراحی شده است. به‌همین دلیل، پنجره‌های این پایگاه، تنها به‌سوی چشم‌انداز منحصربه‌فرد صنایع خلاق انگلستان باز می‌شود و متوجه بازارهای این کشور است.

صنایع خلاق برای نزدیک به یک دهه، بخشی از اقتصاد بریتانیا را تشکیل داده‌اند که سریع‌ترین بخش در رشد اقتصادی، و برندسازی تجاری بریتانیا بوده است. این صنایع دقیقاً مطابق اولویت‌های سه‌گانه‌ی اعلام‌شده توسط نخست‌وزیر انگلستان، یک راهبرد صنعتی جدید بوده است که انسجام اجتماعی بیشتری برای این کشور به ارمغان آورده و نیز بحث در مورد جنبه‌های مثبت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را وارد مرحله‌ای جدید کرده است.

صنایعی که در پایگاه اینترنتی انجمن صنایع خلاق انگلستان می‌توان مطالب مربوط به آن‌ها را مشاهده کرد، عبارتند از: تبلیغات، معماری، هنر و فرهنگ، صنایع دستی، طراحی، مُد، بازی، موسیقی، نشر، فناوری‌های تصویری، و فیلم و تلویزیون.

پایگاه CIC می‌تواند به‌عنوان یک الگو و نمونه، در جذب مشتری برای بازارهای مربوط به صنایع خلاق کشورها و به‌منظور بازاریابی فرهنگی مبتنی بر وب، مورد توجه قرار بگیرد؛ ضمن اینکه شناخت خوبی نیز از فضای بازار صنایع خلاق -به‌طور کلی- و فضای این صنعت در کشور انگلستان -به‌طور خاص- در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.