تعدادی از اعضای مؤسسه مسیر با دکتر عبدالرحیم گواهی، مشاور رییس فرهنگستان علوم و دبیر شورای آینده‌نگری فرهنگستان دیدار کردند. این دیدار که در محل دبیرخانه شورای آینده‌نگری فرهنگستان علوم انجام شد، در راستای آغاز همکاری و برقراری تعاملات علمی میان شورای آینده‌نگری فرهنگستان علوم و موسسه مسیر صورت گرفت.

در ابتدای جلسه سید احمد موسوی صمدی، مدیر مؤسسه مسیر توضیحاتی درباره اهداف، ساختار و فعالیت‌های مؤسسه ارائه کرد و پس ‌از آن دکتر عبدالرحیم گواهی با استقبال از فعالیت‌های انجام‌شده، از مؤسسه مسیر برای حضور در همایش بین‌المللی آینده‌نگری دعوت به عمل آوردند.

در ادامه رییس انجمن علمی آینده‌نگری ایران با تأکید بر فعالیت‌های مشترک علمی و برقراری ارتباطات علمی میان مرکز و مؤسسه در قالب‌های متنوع پژوهشی تأکید کردند. پس‌ از این دیدار، اعضای مؤسسه مسیر با کارشناسان آینده‌پژوه شورای آینده‌نگری فرهنگستان علوم به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. در حاشیه این دیدار نیز، دکتر گواهی کتاب «فاتحین جهانی» را که از مجموعه ترجمه‌های ایشان بود، به اعضای مؤسسه مسیر اهدا کردند.

گفتنی است مؤسسه مسیر در حال تدوین بانک جامع مؤسسات و نهادهای فعال حوزه آینده‌پژوهی می‌باشد و از همه نهادها، فعالین و پژوهشگران برای تکمیل این بانک جامع دعوت به عمل می‌آورد، برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل مسیر به نشانی info@massir.ir مکاتبه نمایید.

دکتر عبدالرحیم گواهی، استاد ادیان، عرفان و فلسفه می‌باشد و از جمله باسابقه‌ترین شاگردان علامه محمدتقی جعفری است. او دبیرکل سازمان همکاری منطقه‌ای «اکو» در سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ و همچنین سفیر ایران در کشورهای ژاپن، سوئد، نروژ و فنلاند بوده است. ایشان سمت‌های معاونت وزیر نفت در زمان علی اکبر معینفر، ریاست اتاق بازرگانی ایران و دبیری انجمن اسلامی مهندسین ایران را نیز در کارنامه خود دارد. دکتر گواهی، هم اکنون ریاست مرکز پژوهش ادیان جهان و مدیریت گروه آینده نگری فرهنگستان علوم را بر عهده دارد.