به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ علی‌اکبر والایی با بیان اینکه به رسمیت شناختن ادبیات انقلاب اسلامی قطعی و غیر قابل بحث است، اظهار کرد: در تمام کشورهای دنیا خود جنگ و انقلاب بستری شده است برای اینکه آثار بزرگی خلق شود.

وی افزود: در کشور ما این آثار ادبی باید بارزتر و برجسته تر باشد؛ چرا که انقلاب اسلامی ابعاد وسیع و عظمت والایی دارد. انقلاب اسلامی شایسته این است که آثار باشکوهی برایش خلق شود که در خور آن باشد. البته خوشبختانه در چند سال اخیر آثار خوبی را شاهد بودیم و چشم انداز ادبیات انقلاب اسلامی روشن و امیدبخش است.

این نویسنده با تاکید بر اینکه باید برای نویسندگانی که در این عرصه قلم می‌زنند بهای زیادی داده شود، عنوان کرد: نویسندگان نیاز به حمایت‌های ویژه دارند و متاسفانه حمایت هایی که در خور و شایسته این موضوع است اتفاق نمی‌افتد و به این لحاظ هنوز در فقر هستیم. اگر عشق و علاقه قلبی نویسندگان ما نبود، هنوز خیلی از آثار بزرگ داستان انقلاب خلق نمی‌شد و اتفاقات خوب در این عرصه رخ نمی‌داد.

والایی خاطرنشان کرد: از طرفی برچسب حمایت‌های دولتی بر پیشانی نویسندگان متعهد و مسلمان می‌زنند و می گویند این نویسندگان حمایت می‌شوند و از طرف دیگر هم واقعا حمایتی صورت نمی‌گیرد و اگر نوشته و آفرینشی وجود دارد، به خاطر غیرت نویسندگان ما و اعتقادات قلبی شان است.

وی همچنین آثاری که در جشنواره‌هایی مانند داستان انقلاب برگزیده شده‌اند را جزو آثار شاخص داستان انقلاب دانست و اظهار داشت: این آثار استانداردهای لازم را که بشود به عنوان ادبیات انقلاب انگشت اشاره به سمت‌شان نشانه رفت دارند. از این گونه آثار باید در نشر و تبلیغ و عرضه به مخاطبینش حمایت شود. معتقدم باید از اثر یک نویسنده بعد از انتشار نیز حمایت شود.

این نویسنده گفت: اگر سازمان‌ها، نهادها و ناشران می‌خواهند از آثار مرتبط با انقلاب اسلامی حمایت کنند، از نشر این آثار حمایت کنند. از ناشرانی که ادعای فرهنگی دارند، انتظار این است که از نشر و توزیع‌شان حمایت بیشتری کنند.