10

سایت اولین کنفرانس بین المللی سواد رسانه ای در ایران

آدرس سایت:  icml2014.savadresaneh.com

اولین کنفرانس بین المللی سواد رسانه ای در ایران در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۳ در سالن اصلی مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد. این کنفرانس محصول تلاش گروه پژوهشی سواد رسانه ای و تعدادی از نهادهای علمی، فرهنگی و دانشگاهی کشور بود.

اهداف کنفرانس

هدف اصلی بیان شده برای کنفرانس، گرد هم آوردن محققان و مدرسان سواد رسانه ای در کشور، و ایجاد فرصتی برای محققان سواد رسانه ای در کشور برای انتقال تجارب و ارائه یافته های پژوهشی آنها بود. این فرصت منحصر به فرد می‌توانست سبب پررنگ شدن نقش نهادهای مسئول در همگانی سازی آموزش سواد رسانه ای گردد. از دیگر اهداف کنفرانس می توان به بازآموزی مدرسان سواد رسانه ای و کمک به آنها در جهت ایجاد خلاقیت در تدریس اشاره نمود.

هرچند کنفرانس پایان یافته اما همچنان می توان از پایگاه اطلاعاتی کنفرانس استفاده کرد. در سایت icml2014.savadresaneh.comبه عنوان پایگاه اولین کنفرانس سواد رسانه ای در ایران، از بخش‌های مختلفی می توان استفاده کرد. یکی از راه های آشنایی با مقالات جدید در حوزه سواد رسانه‌ای را می‌توان در این پایگاه جستجو کرد زیرا به تازگی مقالات برگزیده این کنفرانس بر روی سایت بارگزاری شده و قابل دریافت است.